Μίσθωση του έργου " A La Plage " από τον Michèle Kaus (Kaus) με επιλογή αγοράς
Οι ΠΙΝΑΚΕΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ by Michèle Kaus (Kaus) είναι διαθέσιμες προς μίσθωση με επιλογή αγοράς
Επιλέξτε τις μηνιαίες πληρωμές σας:
Αίτημα για πληροφορίες για χρηματοδοτική μίσθωση "A La Plage"
Επικοινωνήστε μαζί μας, ένας ειδικός χρηματοδότησης θα επικοινωνήσει μαζί σας εντός 24 ωρών:
Συχνές Ερωτήσεις
What are the advantages of leasing works of art?
- Financial Flexibility: You can enjoy exceptional, high-value works of art without a large initial investment.
- Tax Benefits: Receive potential tax benefits as rents can be deducted as a business expense.
How are the prices of monthly payments for leasing works of art set?
- The costs depend on the value of the work, the duration of the leasing contract, and any services included such as installation.
Can we buy the work after the leasing period?
- Yes, on Artmajeur leasing contracts offer a purchase option at the end of the contract, allowing customers to acquire the work at a determined price (residual value).
How are the safety and insurance of works managed?
- Insurance during the duration of the rental contract is the responsibility of the customer. It is therefore important to check the details of your insurance contract to be sure that your leased works are covered in the event of damage.
What are the conditions for terminating the leasing contract before its end?
- Unless there are specific conditions, leasing contracts for works of art commit the client to payment of the entire price of the work; payments are therefore due until the end of the lease.
![Ζωγραφική με τίτλο "A la plage" από Michèle Kaus (Kaus), Αυθεντικά έργα τέχνης, Ακρυλικό Τοποθετήθηκε στο Ξύλινο φορείο σκελ…](https://www.artmajeur.com/medias/standard/k/a/kaus/artwork/12689288_mk-laplage-1.jpg?v=1603285954)
Σχετικά με τον συγγραφέα
Το 1994, μετά από μια μακρά εμπειρία στο Cartier, το Vendôme στο Παρίσι, επέκτεινε το γούστο της για την όμορφη δουλειά και την κομψότητα της χειρονομίας στη ζωγραφική και δημιούργησε το εργαστήρι της για να αφιερωθεί πλήρως στην τέχνη της.Αφού έμαθε διαφορετικές τεχνικές, αυτή αιχμαλωτίζεται από το έργο των μαχαιριών. Η Michèle Kaus θα σας πει "ετοιμάζω γενναιόδωρες παλέτες χρωμάτων, το υλικό εξομαλύνεται έπειτα με τη μυστρί για να βάψετε. Μου αρέσει να εργάζομαι σε πλήρη ζύμη, να αισθάνομαι το υλικό, φρέσκο και εύπλαστο. "Είναι ζωγράφος της φύσης, τα στοιχεία τον εμπνέουν. Τα ταξίδια και οι συναντήσεις του είναι οι βάσεις των δημιουργιών του που παραμένουν εικονιστικές και σας κάνουν να ονειρευτείτε.Οι παραλίες της Cote Fleurie είναι τα αγαπημένα του θέματα. Ο ουρανός και το φως της Νορμανδίας που προσέλκυαν τόσους πολλούς ζωγράφους δεν είναι αδιάφοροι γι 'αυτόν.Οι πίνακές του μεταφράζουν μερικές φορές την γαλήνια ομορφιά ενός τοπίου του Βιετνάμ ή τα λαμπερά χρώματα της Αφρικής. Η Michèle Kaus επίσης αναδιπλώνει τη φύση για να παρουσιάσει το σμήνος της. Ενισχύει την ακτινοβολία των λουλουδιών για να εκπνεύσει την ουσία τους και να ανανεώσει το θαύμα μας.Το φως κυκλοφορεί και τονίζει τις αντιθέσεις που δίνουν ανακούφιση. Ο καλλιτέχνης σπρώχνει μερικές φορές την αρίθμηση στο άκρο: με έντονη χειρονομία, το θέμα βουρτσίζεται πάνω σε έναν πανέμορφο καμβά από λινά που λειτουργεί ως φόντο. Δεν διστάζει να προωθήσει τις συμβάσεις και τους κανόνες για να παραμείνει δημιουργικός.Ο Michèle Kaus ζει στη Νορμανδία και εκθέτει σε διαφορετικές γκαλερί. Παρίσι, Le Touquet Παρίσι-Πλαζ, Χάβρη, Αμίενς, Καέν, Λε Μπέτ Χελούιν, Ονφλέρ και στο εξωτερικό. Οι πίνακές της προσφέρονται συχνά στην αίθουσα πλειστηριασμών, έχει καταχωρηθεί στη λίστα AKOUN από το 2000.
-
Ιθαγένεια:
ΓΑΛΛΊΑ
- Ημερομηνία γεννήσεως : 1952
- καλλιτεχνική τομείς: Εκπροσωπείται από μια συλλογή,
- Ομάδες: Σύγχρονοι Γάλλοι Καλλιτέχνες Καλλιτέχνες που παρουσιάζονται από μια συλλογή